Kukurydza

kukurydza

Najważniejsze w uprawie kukurydzy dla prawidłowego rozwoju roślin i osiągnięcia wysokich plonów są pierwsze tygodnie po wschodach. Jest to czas, kiedy w polskim klimacie możemy się spodziewać niekorzystnych warunków dla młodych roślin kukurydzy takich jak niskie temperatury, a bardzo często przymrozki. Dodatkowo stosowane w tym okresie herbicydy osłabiają młode rośliny. Częstym sygnałem, że coś jest nie tak są żółto-czerwone przebarwienia. Właśnie w tym czasie rośliny potrzebują dodatkowego wsparcia, które daje BASIC Power.

Zastosowanie BASIC Power pozwala łatwiej znieść stres spowodowany chłodem (majowymi przymrozkami, czy opryskami środkami ochrony roślin).

Zalecenia stosowania

  • Dawka: 1-2 l/ha

W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonać dwa zabiegi: pierwszy w fazie 3-6 liści, a drugi w fazie 8-10 liści.

Basic Power stosuje się na bazie roztworu wodnego i dla zmniejszenia kosztów aplikacji łączy się wraz ze środkami ochrony roślin i innymi opryskami. Produkt posiada certyfikat do stosowania w uprawach ekologicznych

Korzyści

  • Wzmacnia rośliny, działa anty-stresowo (przymrozek, susza, grad, itp…)
  • Jest szybko wchłaniana przez liście (nośnik: aminokwasy)
  • Wyraźnie zwiększa plon i poprawia jego parametry
  • Zawiera 7,6 % azotu organicznego

Broszura produktu – kliknij aby pobrać

Karta charakterystyki – kliknij aby pobrać